VI edycja konkursów

 

Zarząd Główny Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta
Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim
Młodzieżowy Dom Kultury ,,Śródmieście’’ we Wrocławiu zapraszają dzieci i młodzież do udziału w VI edycji konkursów

organizowanych pod honorowym patronatem

Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka - Asystenta Kościelnego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza

Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka

 

Konkurs jest sposobem na zaangażowane uczestnictwo w ideę niesienia pomocy potrzebującym, wedle myśli św. Brata Alberta: „Każdemu głodnemu dać jeść, bezdomnemu miejsce, a nagiemu odzież. Jak nie można dużo, to mało (...)“

Celem konkursu jest ukazanie form pomocy ludziom samotnym, zagubionym i uświadomienie dorastającemu pokoleniu, że obojętność to nieetyczna postawa wobec współbraci.

W szóstej edycji konkursu chcielibyśmy również podkreślić i zwrócić uwagę na ogłoszenie przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
Rok trwa od 3 grudnia 2017 r. do 6 stycznia 2019 r. Święty Józef, opiekun Świętej Rodziny, uznany jest za patrona chrześcijańskich małżeństw, rodzin oraz ludzi pracy.


1.   Konkurs literacki – tematem przewodnim konkursu jest „DOM, RODZINA, MIŁOŚĆ - UTRATA TYCH WARTOŚCI TO BEZDOMNOŚĆ”.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych) oraz wychowanków pracowni domów kultury w całej Polsce.

Prace należy nadsyłać na adres: Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Zarząd Główny: ul. Kołłątaja 26A 50-007 Wrocław, w terminie do 10.06.2018. r. z dopiskiem ,,Konkurs literacki’’.

2.   Konkurs plastyczny - tematem przewodnim konkursu jest ,,POMAGAJĄC – STAJEMY SIĘ LEPSI. SPRAWMY, ABY SAMOTNOŚĆ NIE STAŁA SIĘ WYKLUCZENIEM”.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych), szkół artystycznych oraz uczestników pracowni plastycznych Domów Kultury.

Prace należy nadsyłać na adres współorganizatora konkursu: Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście”, Galeria Twórczości Plastycznej Młodych 50 – 208 Wrocław, ul. Dubois 5 w terminie do 10.06.2018 r. z dopiskiem ,,Konkurs plastyczny”.

 

Życzymy sukcesów artystycznych i radości tworzenia.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu, terminu jego rozstrzygnięcia znajdują się na stronie internetowej www.bratalbert.org w zakładce konkursy dla dzieci i młodzieży 

Do pobrania

Regulaminy i szczegółowe informacje