Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych Wrocław CUP 2022

 

Od 15 do 17 lipca br. na Placu Solnym we Wrocławiu rozegrane zostaną Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych Wrocław CUP 2022.

Z uwagi, że w tym roku nie odbywają się Mistrzostwa Świata w Stanach Zjednoczonych wydarzenie jest turniejem w najwyższej randze rozgrywek.

W 12 edycji Wrocław CUP rozegrane zostaną równolegle dwa turnieje.

W żeńskim udział wezmą zespoły z Austrii, Węgier, Polski oraz dwie drużyny lokalne.

W kategorii mężczyzn o Puchar powalczą drużyny z Danii, Belgii, Niemiec, Czech, Węgier, Bułgarii, Szwajcarii, Litwy, Austrii oraz dwie reprezentacje Polski tj. Brat Albert i Hostel Dębiowiec.

W turnieju weźmie udział także drużyna Przyjaciół i po raz pierwszy skład reprezentantów Uchodźców z Ukrainy.

Spotkania sędziować będzie pięciu międzynarodowych jurorów zrzeszonych w Homeless World CUP. Jedynym Polakiem w tym gronie jest Pan Łukasz Araszkiewicz – informuje Dagmara Rybicka Rzecznik prasowy Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Wrocław CUP to Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Ulicznej z udziałem pań i panów dotkniętych kryzysem bezdomności. Dla osób, które utraciły dach nad głową sport ma działanie terapeutyczne, ponieważ pomaga w pokonywaniu nałogów oraz w powrocie do społeczeństwa - piłka nożna jest „narzędziem”, które uczy rozwiązywania problemów i mierzenia się ze skomplikowaną przeszłością.

Dla zawodników gra z orzełkiem na piersi stanowi wielką nobilitację i mobilizację do działania, która przekłada się na spektakularne wyniki polskiego zespołu na arenie światowej. Polacy mają w dorobku 5 medali Mistrzostw Świata zdobywanych w Szwecji (2004 r.), Wielkiej Brytanii (2005 r.), w RPA (2006 r.), Danii (2007 r.) i Chile (2014 r.).

Oficjalne rozpoczęcie turnieju pod Patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia Pana Jacka Sutryka odbędzie się w piątek 15 lipca o godzinie 14.00. W sobotę i niedzielę rywalizacja rozpocznie się o godzinie 9.00, a zakończy o 18.00.

W imieniu organizatorów Stowarzyszenia „Reprezentacji Polski Bezdomnych”, Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Zarząd Główny i Koło Wrocławskie zapraszam na Plac Solny.

Emocje gwarantowane, tym bardziej że Polacy są w doskonałej formie i zagrają w mocnym składzie wyłonionym podczas zgrupowania – podkreśla Dagmara Rybicka.

Partnerem technicznym „Reprezentacji Polski Bezdomnych” jest R-Gol.com.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły TVP 3 Wrocław i wroclaw.pl.

Informacje, ciekawostki, fotorelacje i relacje na żywo dostępne będą za pośrednictwem oficjalnego profilu „Reprezentacji Polski Bezdomnych” na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/Reprezentacjapnu


Kontakt dla mediów
Dagmara Rybicka
Rzecznik prasowy Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta
tel. 606 513 728
email: dagmara.rybicka@ab.org.pl